Pāriet uz galveno saturu
Sun. 23.06.2024. 20:00 - Mon. 24.06.2024. 4:30

JĀŅU SVINĪBU PASĀKUMS | RĪGAS ZAĻUMBALLE

Zaļais teātris

Līgo svētki – gada īsākā nakts, kurā tiek cildināta daba un auglība. Neiztrūkstoši ir ugunskuri, ziedu vainagi, dziedāšana un kārtīga izdancošanās. 23. jūnijā no plkst. 20.00 līdz pat plkst. 04.30, Mežaparka Zaļajā tēatrī norisināsies Jāņu svinību pasākums "Rīgas zaļumballe"!

Zaļumballe ir skaists un skanīgs latviešu valodas vārds, kas joprojām tiek lietots, lai apzīmētu vasaras pasākumu brīvā dabā ar mūziku un dejām. Tiesa, katrai paaudzei ar zaļumballi saistās citas asociācijas. Jaunākiem cilvēkiem tas ir burziņš estrādē ar dīdžeju, četrdesmitgadniekiem zaļumballe saistās ar krāsainām gaismām lauku estrādes tumsā. Tiem, kuriem jaunības gadi ritēja pēckara periodā, prātā nāk pavasara un vasaras zaļumballes ar estrādes ansambli un kāda skaista solista dziedātajiem meldiņiem. Savukārt tiem, kuri atceras "vecos labos laikus", atmiņā palikušas zaļumballes ar pūtēju orķestri, valsi, tango un lambetvoku. Šī gada Jāņu vakaru aicinām pavadīt zaļumballes noskaņās, kur kaut ko sev tīkamu atradīs ikvienas paaudzes pārstāvji. 

Visu Jāņu nakti kopā ar Jāņu bērniem pavadīs pasākuma vadītāji – apvienība "GraBulis" – aktieri Andris Bulis un Gints Grāvelis. 

Koncertā piedalās etnogrupas "Ogas" un "Stiprās sievas", muzikālā apvienība "Vintāža", Atis Ieviņš un grupa, Ingus Ulmanis un grupa "Lādezers", Intars Busulis un "Abonementa orķestris", grupa "Mazais Princis" un grupa "Roja".

Visu nakti strādās bufete.

N.B. Ieeja pasākumā BEZ MAKSAS!

The Host of the Event hereby informs that photographic images and/or video recordings will be taken in the course of the Event in order to ensure coverage of the Event in mass media and information materials. The obtained materials can be used for publicity and public information purposes. The Host of the Event assumes no liability for any photographic images and/or video recordings taken by third parties and for the usage of the materials thus obtained. Detailed information regarding the processing of your personal data is available here.

Share