Pāriet uz galveno saturu
C. 18.05.2023. 20:00

Maneskin | Loud Kids Tour Gets Louder 22-23

Estrāde


Ar savu tik enerģisko, raupjo un nepieradināto skanējumu, kas lieliski saplūdināts kopā ar mūsdienīgām muzikālajām vēsmām Måneskin panākuši, ka rokmūzika atgriežas pasaules topu virsotnēs. Apvienība, kas pēc daudzu gadu pārtraukuma pierādīja, ka Eirovīzijas kontekstā atkal varam runāt ne tikai par īslaicīgu spozmi, bet gan globālu slavas gājienu.

Måneskin ir pirmā itāļu grupa, kas sasniegusi tādu vispasaules atpazīstamību. Spriediet paši – viņu kompozīcijas dažādās interneta platformās straumētas vairāk nekā 4 miljardu reižu, 3 pilnapjoma albumi pārdoti vairāk nekā 40 miljonu koptirāžā, 13 singli iekļuvuši Itālijas un citu Eiropas valstu topu virsotnēs, saņemot 6 dimanta, 133 platīna un 34 zelta sertifikātus. Pat mūžam pret ārzemniekiem mazliet vīzdegunīgā britu un ASV mūzikas sabiedrība bijusi spiesta atzīt šī itāļu kvarteta talantu, iekļaujot viņu kompozīcijas Zitti e Buoni un I Wanna Be Your Slave Lielbritānijas singlu un Beggin' kaverversiju Billboard Global topā. Šogad Måneskin izvirzīti savai pirmajai Grammy balvai Labāko jauno mākslinieku kategorijā.

Måneskin oficiāli dibināta 2016.gadā, lai gan daži grupas biedri bija pazīstami jau vidusskolas laikā. Vokālists Damiano, basģitāriste Viktorija, ģitārists Tomass un bundzinieks Ītans satikās un pēc Viktorijas, kurai ir dāņu izcelsme, ierosinājuma izvēlējās nosaukumu Måneskin jeb “mēnesgaisma” dāniski.
Grupas skanējumā saklausāms vairāku – roka, hiphopa, popa, regeja, fanka u.c. stilu apvienojums, ko papildina emocionālais Damiana balss tembrs.

Muzikālo karjeru viņi sāka, muzicējot Romas ielās, līdz kamēr 2017.gadā pieteicās talantu šova “X Factor” Itālijas versijas 11.sezonā. Rezultātā 2.vieta un pirmā nopietnā koncertturneja, kurā, par spīti vēl mazai pieredzei, prezentēja sevi ļoti pārliecinoši. Paralēli koncertturnejai iznākušais singls Chosen Itālijā ieguva dubulta platīna statusu, un platīns arīdzan drīz vien sekojošam tāda paša nosaukuma mazizmēra debijas albumam.

2018.gada pavasarī noritēja 21 koncerta turneja, kura tika izpārdota dažu stundu laikā. Tā paša gada sākumā iznāca singls Morirò da Re (trīskāršs platīna statuss), kam vēlāk sekoja Torna a Casa (pieckāršs platīns), Fear For Nobody, L'altra dimensione un Le parole lontane. Tie nobruģē ceļu jau pilnizmēra albumam “Il Ballo Della Vita”, kas klajā nāk rudenī. Mazāk nekā 2h laikā albums kļuva par iTunes nr. 1 un nākamajās 24h sasniedza 1 miljonu straumējumu. Kaut kas nedzirdēts Itālijas grupai!

Albuma panākumu spārnoti, 2019.gadā Måneskin dodas “Il Ballo Della Vita” Eiropas koncertturnejā, kur bez dzimtās Itālijas iekļautas pilsētas Spānijā, Francijā, Beļģijā, Šveicē, Vācijā un pat Lielbritānijā. Kopumā 2019.gadā grupa sniedz vairāk nekā 70 izpārdotus koncertus.

2019./2020.gada ziemu grupa pavadīja Londonā, strādājot pie jauna muzikālā materiāla un sava stila slīpēšanas. Rezultā 2021. gada martā klajā nāca otrs pilnizmēra albums “Teatro d'ira: Vol. I”, kas atkal sasniedz platīna statusu.
Paralēli tam, martā sākumā ar tagad labi zināmo hitu Zitti e Buoni Måneskin uzvar Sanremo mūzikas festivālā, bet maijā triumfē Eirovīzijā, kas daudziem bija milzīgs pārsteigums, jo, kā zināms, šajā festivālā rokmūzika parasti nav favorītu statusā.
Nav brīnums, ka drīz vien arī virkne citu albuma dziesmu - I Wanna Be Your Slave, Caroline, Vent'anni – iegūst godalgotu singlu statusu. Video hitam I Wanna Be Your Slave tikai diennakts laikā vien savāca 6,7 miljonus skatījumu, kļūstot par skatītāko mūzikas video 67 pasaules valstīs.

Jau 2021.gadā publika tika informēta, ka Måneskin uzsākuši darbu pie trešā studijas albuma, kā arī par pasaules koncertturneju, kurai jāaptver gan Vecā, gan Jaunā pasaule. Covid-19 ierobežojumu dēļ, turnejas sākumu nācās pārcelt no plānotā 2022.gada pavasara uz rudeni, taču tagad tajā ietvertas krietni vairāk pieturas vietu.

Par jaunākā albuma “Rush!” priekšvēstnesi kļuva singls Mammamia, kam sekoja Supermodel, Gossip un pašreizējais radiostaciju favorīts - The Loneliest. Albums nāca klajā 2023.gada 20.janvārī un tas atkarībā no reģiona ietver sevī 17 vai pat 18 kompozīcijas. Grupas dalībnieki šim albuma materiālam piegājuši ļoti atbildīgi, sarakstot ap 50 dziesmu - tā, lai būtu, no kā atlasīt labākās. Basiste Viktorija atklāj, ka radošajā procesā daļēji ietekmējušies no Radiohead, jo īpaši viņu ģitāru pedāļu radītā skanējumu. Savukārt solists Damians uzskata, ka: “manuprāt, iedvesma, ko smēlāmies no Radiohead, bija koncentrēties uz ļoti specifiskas pasaules radīšanu katrai dziesmai. Viņi to prot ļoti, ļoti labi, tāpēc arī mēs centāmies radīt šo apbrīnojamo atmosfēru. Viņi patiešām spēj piešķirt veidolu tam, ko jūs klausāties, un tas mūs iedvesmoja”. Vēl uzzinām, ka dziesma Gasoline ir sarakstīta Ukrainas varonīgajam atbalstam aizstāvībā pret Krievijas agresiju.

Kopumā albumu novērtējuši labi ne tikai kritiķi un mūzikas speciālisti, bet arī fani, par ko liecina vairāk nekā 70 '000 pārdotu ierakstu pirmajā nedēļā vien un iekļūšana Billboard albumu topa 15.vietā.

Un pats galvenais - beidzot šopavasar mums būs iespēja redzēt viņu apbrīnojami enerģisko šovu Rīgā!

Pasākuma organizators informē, ka Pasākuma laikā tiks veikta foto un/vai video uzņemšana ar mērķi atspoguļot informāciju par Pasākumu masu medijos un informatīvajos materiālos. Iegūtie materiāli var tikt izmantoti publicitātei un sabiedrības informēšanai. Pasākuma organizators neuzņemas atbildību par trešo personu foto un/vai video uzņemšanu un to izmantošanu. Sīkāka informācija par Jūsu personas datu apstrādi ir pieejama šeit.

Ieteikt