Pāriet uz galveno saturu
Pk. 24.11.2023. 19:00

ĻUBOMIRS MEĻŅIKS | THE PROPHET OF THE PIANO

Kokaru zāle


Piektdien, 24. novembrī, Mežparka Lielās estrādes Kokaru Zālē ar īpašu koncertu viesosies ukrainas pianists, komponists Ļubomirs Meļņiks. 

Ļubomirs Meļņiks ir ukraiņu komponists un pianists, nepārtrauktās klaviermūzikas pionieris un viens no patiesi izcilākajiem mūsdienu pianistiem - patiesībā daži viņu uzskata par izcilāko šodien dzīvojošo pianistu! 
Kāpēc? Pateicoties viņa neparastajam ātrumam un virtuozitātei, kā arī spējai radīt efektus uz klavierēm, ko līdz šim neviens nav spējis - apbrīnojamas gandrīz elektroniskas skaņas no klavierēm! Ar savu neparasto tehniku viņš glezno vēl nedzirdētas skaņas “ainavas”, ar pirkstiem ik pa laikam spēlējot ar superskaņas ātrumu virs 19,5 notīm sekundē katrā rokā, kaut ko tādu, par ko neviens cits pianists pat nevar sapņot! Viņš ienes klavieru prieku pasaulē ikvienam. 

1970. gadu vidū viņš sāka strādāt pie jaunām klavierspēles koncepcijām, kas apvienoja uzlaboto klasisko (advanced classical) klavieru tehniku ar pārpasaulīgajām cīņas mākslas, Tai Chi un Kung Fu filozofijām. Gadu gaitā viņa nodošanās pilnībai ir ienesusi klavieres pilnīgi jaunās dimensijās ar spējām, kas ļauj viņam uz klavierēm radīt vēl nekad nedzirdētus skaņas efektus! 
Spēles maniere un ātrums - spēlēt tādā ātrumā, kādu pianisti nekad nav iedomājušies, ka ir iespējams. Viņu mūsdienās sauc par "klavieru pravieti"! 
Viņa dziļi personīgie priekšnesumi ir sajūsminājuši klausītājus visā pasaulē un viņa tehniski vismodernākie skaņdarbi ir apmulsinājuši klaviermūzikas klausītājus un izpildītājus, jo tos praktiski nevar atskaņot pat izcilākie koncerta pianisti. 

Būdams unikāls pionieris savā žanrā, Ļubomirs radīja pilnīgi jaunu valodu klavierēm ar nosaukumu “nepārtraukta mūzika” (continuous music) - revolucionāra pieeja klavierspēlei, kuras pamatā ir jaunas garīgās un pirkstu veiklības formas, lai radītu sarežģītas notis formulējumus un fenomenālus ātrumus, kas nepieciešams šai jaunajai klavieru skaņai, kur dažkārt var dzirdēt pilnu orķestri vai dabas skaņas! Tā noteikti NAV normāla klavierspēle! Viņa nepārtrauktās mūzikas žanrs ir piesaistījis nepārtraukti augošu auditoriju, kas ar entuziasmu uzskata, ka šī jaunā daudzdimensionālā skaņas pieredze ir svaiga un brīnišķīga klavieru seja! Laikā no 1980. līdz 1990. gadam viņš izdeva sešus albumus, no kuriem divi bija dubultā LP, un viņa dziesmu “The Song of Galadriel” Ņujorkas žurnāls “Stereo review” ieskaitīja kā “vienu no 10 svarīgākajiem mūsu laika albumiem”. 

Kopš 2002. gada viņš ir izdevis apmēram 16 jaunus digitālos albumus, tostarp “Illirion” no “SONY Classical” izdevniecības apgāda. Viņa muzikālie darbi skenē visdažādākās instrumentālās variācijas, sākot no solo un dubultklavierēm, līdz ansambļiem, operai, stīgu kvartetiem, modernajam baletam, orķestrim un ne tikai! 

Ar viņu ir sadarbojas daudzas mūzikas grupas, tostarp “The New Chamber Orchesta”, “ARRAY Ensemble”, Kanādas CBC radio “Deutche Rundfunck”, Kanādas Nacionālais balets un daudzi, daudzi citi. 

Viņš piedalās dažādos mūzikas festivālos un sniedz koncertus visā Eiropā, Ziemeļamerikā, Ķīnā un Japānā. Viņš arī izrāda lielu interesi par tehnoloģiskām inovācijām, kas var uzlabot un padziļināt viņa klausītāju mūzikas pieredzi, un viņš pastāvīgi sadarbojas ar dažādiem skaņu inženieriem, lai uzlabotu ierakstīšanas tehnikas digitālajā ierakstā. 

Viņa albumus izdevuši “Apparition Records”, “Music Gallery Editions”, “Bandura Records”, “Unseen Worlds”, “Erased Tapes” un “SONY Classical” . 

Šogad Latvijas džeza mūzikas izdevniecībā “Jersika Records” klajā nākusi skaņuplate “The Sacred Thousand”, kas veltīta Ukraiņu tautai un tās varonīgajiem karavīriem, kuri stājās pretī milzīgam Krievijas armijas pārspēkam, vairākas nedēļas saglabājot savas pozīcijas Azovas tērauda rūpnīcā Mariupolē.

Pasākuma organizators informē, ka Pasākuma laikā tiks veikta foto un/vai video uzņemšana ar mērķi atspoguļot informāciju par Pasākumu masu medijos un informatīvajos materiālos. Iegūtie materiāli var tikt izmantoti publicitātei un sabiedrības informēšanai. Pasākuma organizators neuzņemas atbildību par trešo personu foto un/vai video uzņemšanu un to izmantošanu. Sīkāka informācija par Jūsu personas datu apstrādi ir pieejama šeit.

Ieteikt