Pāriet uz galveno saturu
C. 04.05.2023. 13:00

Latvijas filmu maratons | animācijas filma LIELAIS INDRIĶIS

Kokaru zāle

Pilnmetrāžas animācijas filma Lielais Indriķis balstīta grāmatā Mežonīgie pīrāgi un Lielais Indriķis, kuru sarakstījis filmas producents, scenārists un mākslinieks Māris Putniņš (tā ir trešā grāmata nu jau starptautiski populārajā sērijā par Mežonīgo Pīrāgu piedzīvojumiem). Filmas stāsta ietvaros Baltaines speķa pīrāgs Lielais Indriķis, pēc ilgiem ceļojumiem atgriezies dzimtenē, atklāj, ka to pārņēmuši Austrumu pīrāgi cara Aivena Briesmīgā vadībā, un Indriķim nekas cits neatliek, kā sākt cīņu par dzimtās zemes atbrīvošanu.

Filmas radošajā komandā kopā ar Māri Putniņu strādājuši režisors Jānis Cimmermanis, operators Ēvalds Lācis, komponists Kārlis Auzāns, skaņu režisors Anrijs Krenbergs, lomas ierunājuši Andris Keišs, Jānis Kirmuška, Dita Lūriņa, Vilis Daudziņš, Gundars Āboliņš, Zane Daudziņa un citi.

Filma veidota studijā Animācijas Brigāde, kas jau vairāk nekā 30 gadus kopj unikālu tradīciju – leļļu animāciju, kurā darbojas rokām darinātas lelles; pasaulē šādā tehnikā strādā vairs tikai uz rokas pirkstiem skaitāmas filmu studijas. Filmai Lielais Indriķis studijas meistari izgatavojuši 150 lelles, filmas uzņemšana ilgusi divus gadus.

Filmas treileris.

Pasākuma organizators informē, ka Pasākuma laikā tiks veikta foto un/vai video uzņemšana ar mērķi atspoguļot informāciju par Pasākumu masu medijos un informatīvajos materiālos. Iegūtie materiāli var tikt izmantoti publicitātei un sabiedrības informēšanai. Pasākuma organizators neuzņemas atbildību par trešo personu foto un/vai video uzņemšanu un to izmantošanu. Sīkāka informācija par Jūsu personas datu apstrādi ir pieejama šeit.

Ieteikt