Pāriet uz galveno saturu
S. 03.02.2024. 8:00 - P. 01.04.2024. 20:00

IZSTĀDE | KLUCĪŠU KOKTEILIS | PĒTERIS LĪDAKA

Izstāžu zāle

No 3. februāra līdz 1. aprīlim Mežaparka Lielās estrādes Ekspozīciju zālē skatāma Pētera Līdakas personālizstāde "KLUCĪŠU KOKTEILIS".

Pētera Līdakasdarbu izstāde “Klucīšu kokteilis” ir kopsavilkums vairāku gadu piedzīvojumam glezniecībā. Spēlējoties ar krāsām un dažādām ģeometriskām formām, mākslinieks rada abstraktas struktūru kompozīcijas, kas darbojas kā portāli, pārvedot mūs uz paralēliem Visumiem, kur realitāte ir mainīta un iespējas ir bezgalīgas.

Krāsu un ģeometrisko formu struktūru kombinācijas ļauj veidot ainavas, kas paplašina tradicionālo izpratni. Spēlējoties ar formām, krāsām un līnijām, meklējot alternatīvās dimensijas un paralēlos visumus, makslinieks rada jaunas pasaules, kur dinamiskas krāsas auž sarežģītas kompozīcijas, kas izjauc robežas starp realitāti un iztēli. Šāda spelēšanās un struktūru veidošana Pēteri ir aizrāvusi jau kopš bērnības, un šis process ļauj viņam nokļūt citā fantāziju realitātē. 

Mistiķi un garīgie praktiķi visā vēsturē ir izmantojuši krāsas un ģeometriskas formas, cenšoties piekļūt paralēliem Visumiem. Mandalas, vitrāžas un svētie ģeometriskie raksti ir izmantoti kā instrumenti meditācijai, enerģijas novirzīšanai un savienošanai ar augstākām sfērām. Šīs struktūras kalpo kā durvis uz paralēliem Visumiem, atklājot atziņas un slēptās zināšanas.

Aptverot gan krāsu, gan ģeometrisku formu struktūras, mākslinieks izmanto neierobežotu iespēju plašumu, aicinot mūs izpētīt neatklātas teritorijas un iztēloties pasaules ārpus mūsu pašu telpas.

Pēteris Līdaka (1978) pats sevi dēvē par sapņu inženieri un ceļotāju izplatījumā. Pabeidzis Rīgas Lietišķās Mākslas Koledžu, Latvijas Mākslas Akadēmiju un ieguvis maģistra grādu Centrālā Sentmārtina (Central Saint Martins) Londonas Mākslu universitātē. Maģistratūras laikā Pēteris izkopa savu aizraušanos ar abstrakto un ekspresīvo zīmējumu, dīvainu absurdu tēlu un aizraujošu paralēlo pasauļu konstruēšanu. Mākslinieka darbus raksturo spilgtas krāsas, tajos atklājas spraigas, sirreālas, negaidītas, metaforiskas un trausluma iezīmes dažādās disciplīnās - zīmējumā, glezniecībā un skulptūrā.

Kopš 2001. gada Pēteris piedalās grupu un solo izstādēs kā arī starptautiskās mākslas mesēs, viņa darbi atrodami privātkolekcijās Latvijā, Vācijā, Anglijā, Italijā, Šveicē, ASV un citviet, ka arī Latvijas Valsts mākslas muzeja kolekcijā.

N.B. Ieeja izstādē BEZ MAKSAS!

Pasākuma organizators informē, ka Pasākuma laikā tiks veikta foto un/vai video uzņemšana ar mērķi atspoguļot informāciju par Pasākumu masu medijos un informatīvajos materiālos. Iegūtie materiāli var tikt izmantoti publicitātei un sabiedrības informēšanai. Pasākuma organizators neuzņemas atbildību par trešo personu foto un/vai video uzņemšanu un to izmantošanu. Sīkāka informācija par Jūsu personas datu apstrādi ir pieejama šeit.

Ieteikt