Pāriet uz galveno saturu
C. 11.07.2024. 8:00 - Sv. 01.09.2024. 20:00

IZSTĀDE | ILZE PREISA | METAFORISKĀ IZRĀDE

Izstāžu zāle

No 2024. gada 11. jūlija līdz pat 1. spetembrim Mežaparka Lielās estrādes Izstāžu zālē apskatāma Ilzes Preisas personālizstāde "Metaforiskā izrāde". Izstāde apvieno dažādus mākslas medijus un rada metaforisku stāstu-izrādi par cilvēkiem un notikumiem apkārtējā pasaulē.

Mākslinieces darbos redzami teātra ietekmes un dramaturģijas elementi, kas padara katru gleznu par atsevišķu izrādi. Autores prasme radīt telpu, piepildot to ar gaismu un tēliem, atgādina režisora veikumu, kas piešķir viņas mākslai performatīvu aspektu. Ilzes Preisas glezniecības un skulpturālie darbi ir bagāti ar mitoloģiskiem motīviem, simboliem un alegorijām, kas atklāj cilvēka dabu, piedāvājot unikālu mākslas ceļojumu.

Izstādes norises vieta Mežaparka Lielās estrādes izstādes zālē rada darbiem īpašu kontekstu. Šī kultūrvēsturiskā vieta, kas atjaunota un modernizēta, sniedz izstādei papildu dimensiju, radot dialogu starp vēsturi un mūsdienām, mākslu un mūziku. Izstādes ietvaros apskatāmie darbi veido integrētu audiovizuālu pieredzi, kurā būtiska loma ir arī komponista Fredrika Karlkvista (Fredrik Carlquist, Spānija / Zviedrija) mūzikai, kas izstādes laikā skan ekspozīcijas telpā.

Ilze Preisa, latviešu māksliniece, izkopusi savu mākslas stilu, studējot gan Latvijā (LMA), gan Vācijā (HdK). Absolvējusi Latvijas Mākslas akadēmiju ar izcilību, iegūstot bakalaura un maģistra grādus mākslā. Viņas mākslinieciskā prakse ietver glezniecību, grafiku, skulpturālos darbus, sadarbības ar mūziķiem un citiem māksliniekiem.

Mākslas tēli viņas darbos iedvesmoti no dabas, antīkās mitoloģijas un pasaules kultūras mantojuma, mūsdienu kontekstā piešķirot tiem jaunu nozīmi un aktualitāti.

Viņas radošā pieeja, eksperimentējot ar dažādām tehnikām un materiāliem, padara katru izstādi unikālu un skatītājam interesantu. Ilzes Preisas darbi ir tikuši eksponēti vairāk nekā 40 personālizstādēs un aptuveni 150 grupu izstādēs. Viņas darbi ir eksponēti gan Latvijā, gan citviet pasaulē. Viņas personālizstādes ir noritējušas tādās pilsētās kā Melburna, Berlīne, Barselona, Sidžesa, Alikante, Žirona, Rīga, Cēsis u.c.

N.B. Izstāde BEZ MAKSAS apskatāma katru dienu no plkst. 08.00 līdz plkst. 20.00 Mežaparka Lielās estrādes Izstāžu zālē.

Pasākuma organizators informē, ka Pasākuma laikā tiks veikta foto un/vai video uzņemšana ar mērķi atspoguļot informāciju par Pasākumu masu medijos un informatīvajos materiālos. Iegūtie materiāli var tikt izmantoti publicitātei un sabiedrības informēšanai. Pasākuma organizators neuzņemas atbildību par trešo personu foto un/vai video uzņemšanu un to izmantošanu. Sīkāka informācija par Jūsu personas datu apstrādi ir pieejama šeit.

Ieteikt