Pāriet uz galveno saturu
O. 07.02.2023. 9:00 - Sv. 02.04.2023. 20:00

Gleznotājas LĪGAS BAŅĶIERES personālizstāde | UZZIEDI

Izstāžu zāle

No 2023. gada 7. februāra līdz 2. aprīlim Mežaparka Lielās estrādes Ekspozīciju zālē skatāma gleznotājas Līgas Baņķieres personālizstāde “UZZIEDI”. Darbi tapuši speciāli šai ekspozīcijai – tās ir dekoratīvas, abstraktas kompozīcijas ar stilizētiem augu motīviem. 

“Šīs kompozīcijas ir vizualizēts stāsts par atmodu, uzplaukumu, sākumu, dzīves cikliskumu. Pavasaris pēc ziemas. Dzīve pēc... Pēc cīņas ar vīrusiem,  pēc 18, pēc 50 utt. Kāds posms dzīvē beidzas un sākas nākamais. Ieraudzīt kaut ko jaunu, pamanīt skaisto, izbaudīt mirkli – Uzziedēt pēc”, stāsta māksliniece, atklājot arī pielietotos mākslinieciskās izteiksmes līdzekļu noslēpumus. “Spēle ar plaknes laukumiem un krāsu, pievienojot līniju, faktūru, ritmu. Augu un ziedu klātbūtne dažās kompozīcijās tikai nojaušama kā līnijas izliekums, lapas  vai zieda fragments, detaļa. Ceļš no asna līdz pumpuram. Izaugsme. Virzība.”

Līga Baņķiere dzimusi Kuldīgā, 1967. gada 5. maijā. Izglītība: Rīgas Lietišķās mākslas vidusskolas dekoratoru nodaļa (1982-1986), Latvijas Mākslas akadēmijas Pedagoģijas nodaļa (1988-1993) un Glezniecības nodaļa, maģistrantūra (2004-2006). Jūrmalas mākslinieku biedrības biedre. Izstādēs piedalās kopš 1993.gada, viņas darbi atrodas privātkolekcijās Latvijā, Krievijā, Vācijā, Austrālijā, Izraēlā, Nīderlandē, Anglijā.

Izstāde bez maksas apskatāma Mežaparka Lielās estrādes Ekspozīciju zālē (Rīgā, Ostas prospektā 11) katru dienu no plkst. 9.00 līdz 20.00.

Pasākuma organizators informē, ka Pasākuma laikā tiks veikta foto un/vai video uzņemšana ar mērķi atspoguļot informāciju par Pasākumu masu medijos un informatīvajos materiālos. Iegūtie materiāli var tikt izmantoti publicitātei un sabiedrības informēšanai. Pasākuma organizators neuzņemas atbildību par trešo personu foto un/vai video uzņemšanu un to izmantošanu. Sīkāka informācija par Jūsu personas datu apstrādi ir pieejama šeit.

Ieteikt