Pāriet uz galveno saturu
O. 25.07.2023. 20:00

ELIADES OCHOA | BUENA VISTA SOCIAL CLUB ZVAIGZNES koncerts ar pavadošo grupu /KUBA/

Kokaru zāle


25. jūlijā ar vienīgo koncertu Baltijā Mežaparka Lielās estrādes Kokaru zālē koncertu sniegs ELIADES OCHOA, leģendārās kubiešu grupas BUENA VISTA SOCIAL CLUB oriģinālā sastāva zvaigzne!

Leģendārais kubiešu dziedātājs, ģitārists un dziesmu autors Eliades Očoa izsludina savu jauno World Circuit Records izdoto studijas albumu, kas būs pieejams plašākai publikai sākot ar 26. maiju. Očoa ir pazīstams un iemīļots globālā līmenī visā pasaulē kā Buena Vista Socia Club oriģinālā sastāva dalībnieks,  kas aizlienēja savu balsi tā albuma ikoniskai titul dziesmai “Chan Chan”. Pēc Buena Vista fenomenālajiem panākumiem, Eliades izdeva vēl 6 solo albumus, kas godalgojās ar 4 Latīņu Grammy balvām un vienu nomināciju 2010. gadā par Afrocubism albumu. Viņa karjeras žilbinošie panākumi ir iesakņojuši viņa vārdu kā vienu no būtiskākajiem kubiešu māksliniekiem pēdējā gadsimta laikā.

Laika pārbaudītie vaibsti, raksturīgā cepure, kovboju zābaki un ikoniskais “vīrietis melnā” tēls... Dziesmas no dzīves skolas, kas piesātinātas ar sūri nopelnītām, lauku nokrāsām raksturīgām gudrībām, ko nevar iegūt par naudu. Nav jāiespringst, lai saprastu, kāpēc Eliades Očoa tie dēvēts par Kubas Džoniju Kešu. Viņa jaunais albums Guajiro pierāda, ka viņš ir vienreizīgas balss īpašnieks ar unikālu skanējumu, kas sakņojas dziļi Kubas tradīcijās, ar laikā neizmērojamu pievilcību un universalitāti. 

Strādājot pie Guajiro albuma, viņš aicināja uz sadarbību virkni sev simpātiskus mūzikas līdzgaitniekus un domu biedrus. Albuma producents Demetrio Muniz pārstāv tiešu saikni ar Buena Vista, daudzus gadus darbojoties kā muzikālais vadītājs turnejā, kas laikam ejot atdalījās no oriģinālā projekta. Turpretim citi sadarbības partneri ir smelti tālu aiz Kubas mūzikas krastiem, tostarp Misisipi blūza ermoņiku spēlētājs Čārlijs Muselvaits, Fania All-Stars grupas leģenda Rubens Bleids un indie-roka mūzikas autors Džoans Vasers, kurš darbojas ar segvārdu  Joan As Police Woman. "Tas atšķiras no albumiem, ko esmu radījis iepriekš, izvedot mani ārpus manas komforta zonas," atzīmē Eliades. "Es daudzus gadus spēlēju tradicionālo son cubano, un šajā dzīves posmā vēlējos darīt kaut ko nedaudz savādāku - un man vienmēr ir paticis sadarboties un būt atvērtam citiem ritmiem, kā arī strādāt ar dažādiem māksliniekiem".


Taujāts, kas raisījis viņa vēlo plaukumu dziesmu autora jomā, viņš nav īsti pārliecināts — izņemot to sajūtu, ka pienācis laiks, iedvesma bija spēcīga un krāšņais dzīves ceļojums viņam bija sniedzis atziņas, kuras tā vien lūdzās, lai dalās ar tām. "Šis manas dzīves posms ir atšķirīgs no tā, kad veidojām Buena Vista," viņš nosaka. “Tādiem cilvēkiem kā Kompeja un Ibrahims ir iespaidī vēsture un daudz stāstu, un albuma veidošana kopā ar viņiem atvēra durvis uz visu pasauli. Tagad šķiet, ka man ir pienācis īstais laiks pastāstīt arī savus stāstus. Pašlaik jūtos labi vietā šajā dzīves posmā, un šīs dziesmas ir tuvu manai sirdij. Varētu teikt, ka tas ir mans manifests.”

Ar albumu Guajiro, viņš pievieno jaunu un jaunatklājumiem piesātinātu nodaļu savam dzīves stāstam, kas apvieno vienā kopumā visus viņa bagātās dzīves un karjeras pavedienus un virzienus galīgā un pārliecinošā personiskā testamentā, kas godina viņa pagātni, vienlaikus ar jaudu ieceļot viņa mūziku jaunā un aizraujošā līmenī.

Pasākuma organizators informē, ka Pasākuma laikā tiks veikta foto un/vai video uzņemšana ar mērķi atspoguļot informāciju par Pasākumu masu medijos un informatīvajos materiālos. Iegūtie materiāli var tikt izmantoti publicitātei un sabiedrības informēšanai. Pasākuma organizators neuzņemas atbildību par trešo personu foto un/vai video uzņemšanu un to izmantošanu. Sīkāka informācija par Jūsu personas datu apstrādi ir pieejama šeit.

Ieteikt