Pāriet uz galveno saturu
Tue. 23.05.2023. 19:30

NORDIC STREAM

Kokaru zāle


Duets Markku Lepistö & Petri Hakala izveidojās jau 90.gadu beigās pēc dažādām kopīgām improvizācijas sesijām, kurās viņi saprata, ka viņu muzikālās ambīcijas un spēles stili ir līdzīgi. Sapludinot mandolīnas un akordeona tradicionālo skanējumu un dažādus mūzikas stilus, spilgti izpaužas dueta spēles brīvība. Viņu atskaņojums ir spontanitātes un improvizācijas pilns, kas saistīts ar abu spēlētāju komponistu talantu un mūsdienīgajām somu tautas mūzikas apdarēm.

Petri Hakala Somijas tautas mūzikas laukā darbojas jau vairāk nekā 30 gadus, spēlējot mandolīnu, ģitāru un vijoli. Viņa muzikālā karjera sākās ar ģitāras spēli 11 gadu vecumā. Septiņdesmito gadu beigās viņš aizrāvās ar amerikāņu pagājušā gadsimta sākuma mūziku, kas bja viņa ceļa sākums pie šodienas muzikālās darbības.Petri ir piedalījies vairāk nekā 50 studijas ierakstos un izdevis divus solo albumus.

Markku Lepisto iedvesmu smeļas no bērnībā gūtajiem vietējās tautas mūzikas iespaidiem, tais skaitā no sava tēva vijoļspēles. Piecu gadu vecumā viņš pašmācības ceļā sāk apgūt. Šodien Markku Lepistö ir viens no ievērojamākajiem somu tautas mūzikas akordeonistiem ar vairāk nekā 30 gadu pieredzi šajā nozarē. Viņa prasmes gan ar diatonisko, gan hromatisko akordeonu ir atzītas visā pasaulē. Mācījies Sibēliusa akadēmijas Tautas mūzikas nodaļā un 2016. gadā ieguvis doktora grādu mūzikā. Savu debijas albumu “On the tracks of the old player” Petri Hakala un Markku Lepistö izdeva jau 2001. gadā. Viņu ilgi gaidītais jaunais albums “Nordic Route” ar oriģinālkompozīcijām folka un pasaules mūzikas stilos tika izdots 2020. gada 11. janvārī.

The Host of the Event hereby informs that photographic images and/or video recordings will be taken in the course of the Event in order to ensure coverage of the Event in mass media and information materials. The obtained materials can be used for publicity and public information purposes. The Host of the Event assumes no liability for any photographic images and/or video recordings taken by third parties and for the usage of the materials thus obtained. Detailed information regarding the processing of your personal data is available here.

Share