Pāriet uz galveno saturu
Tue. 20.12.2022. 9:00 - Sun. 05.02.2023. 20:00

ALEKSEJS NAUMOVS | TOPONĪMI 2

Exhibition hall

Alekseja Naumova ainavas pārvērtušas sniegotu priežu apvīto Mežaparka Lielās estrādes Ekspozīciju zāli krāšņā ziemas dārzā. Aiz stiklotās sienas uzzied ainavas – košas, kolorītas, kas fascinē ar mākslinieka glezniecības valodai tik īpašo – krāsu un gaismu, neviļus ļaujot sajust arī katras vietas smaržu un tā brīža noskaņu. Mākslinieks piedāvā skatītājam nevis vispārinātu un tipisku ainavu, bet tieši savu skatījumu uz konkrēto vietu un mirkli, jo tieši kadra burvības “notveršana” ir būtisks Naumova darbu raksturlielums. 

Naumova glezniecību raksturo arī temperaments un dinamisks triepiens, tomēr saglabājot virtuozu līniju, smalki niansētu krāsu paleti un vides tvēruma vieglumu. Māksliniekam kā pirmais impulss ir svarīga katra konkrētā vieta, laiks un izjūta, kas raisa jauna audekla tapšanu un pārtop gleznā. “Gleznoju es visus darbus uz vietas – ne no fotogrāfijām, un principā es arī neveidoju skices. Iesāku ar krāsu un tveru mirkli no dabas," stāsta Aleksejs. "Svarīgi ir būt tur, gleznot uz vietas to, kas notiek. Putni lido, uznāk lietus, pieskrien bērni un ieliek rokas krāsā, un pēc tam pieliek pie krekla – tā ir daļa no procesa. Reizēm tas traucē, reizēm tas darbu papildina, bet tā ir neatņemama daļa no šī procesa. Savos darbos izlieku savas izjūtas, var teikt arī, ka savās sajūtās ietērpju redzamo." Darbi tiek vai nu pabeigti uz vietas un tajā pašā dienā, vai netiek pabeigti nemaz. 

Alekseja Naumova pasaules ainavu glezniecībā ir vietas, kur mākslinieks atgriežas arvien no jauna, savā daiļradē it kā dokumentējot tās, lai katru reizi veidotu jaunu sajūtu stāstu un dažādotu arī savu redzējumu par iemīļoto toponīmu. Arī izstādē “Toponīmi 2” savu jauno stāstu stāstīs pirms 20 gadiem attēlotais un 2022. gadā no jauna atrastais “Des Jardin Bagatelles” Parīzē.

Alekseja Naumova izstāde "TOPONĪMI 2" Mežaparka Lielās estrādes Ekspozīciju zālē apskatāma līdz 2023. gada 5. februārim.

The Host of the Event hereby informs that photographic images and/or video recordings will be taken in the course of the Event in order to ensure coverage of the Event in mass media and information materials. The obtained materials can be used for publicity and public information purposes. The Host of the Event assumes no liability for any photographic images and/or video recordings taken by third parties and for the usage of the materials thus obtained. Detailed information regarding the processing of your personal data is available here.

Share