Pāriet uz galveno saturu
Atpakaļ uz visiem jaunumiem

Ar bagātīgu un muzikāli ambiciozu programmu Rīgā koncertēs Somijas folkmūzikas duets Markku Lepistö & Petri Hakala

23. maijā Mežaparka Lielās estrādes Kokaru zālē koncertēs Somijas folkmūzikas duets Markku Lepistö & Petri Hakala. Koncerta programma apvienos mandolīnas un akordeona skanējumu, un iepazīstinās klausītāju ar mūsdienu somu tautas mūzikas apdarēm. 

Duets Markku Lepistö & Petri Hakala izveidojās jau deviņdesmito gadu beigās pēc dažādām kopīgām improvizācijas sesijām, kurās viņi saprata, ka viņu muzikālās ambīcijas un spēles stili ir līdzīgi. Sapludinot mandolīnas un akordeona tradicionālo skanējumu un dažādus mūzikas stilus, spilgti izpaužas dueta spēles brīvība. Viņu atskaņojums ir spontanitātes un improvizācijas pilns, kas saistīts ar abu spēlētāju komponistu talantu un mūsdienīgajām somu tautas mūzikas apdarēm.

Klausies grupas daiļradi šeit.

Petri Hakala Somijas tautas mūzikas laukā darbojas jau vairāk nekā 30 gadus, spēlējot mandolīnu, ģitāru un vijoli. Viņa muzikālā karjera sākās ar ģitāras spēli 11 gadu vecumā. Septiņdesmito gadu beigās viņš aizrāvās ar amerikāņu pagājušā gadsimta sākuma mūziku, kas bja viņa ceļa sākums pie šodienas muzikālās darbības. Petri ir piedalījies vairāk nekā 50 studijas ierakstos un izdevis divus solo albumus.        

Markku Lepisto iedvesmu smeļas no bērnībā gūtajiem vietējās tautas mūzikas iespaidiem, tai skaitā no sava tēva vijoļspēles. Šodien Markku Lepistö ir viens no ievērojamākajiem somu tautas mūzikas akordeonistiem ar vairāk nekā 30 gadu pieredzi šajā nozarē. Viņa prasmes gan ar diatonisko, gan hromatisko akordeonu ir atzītas visā pasaulē. 

Dueta ilgi gaidītais jaunais albums “Nordic Route” ar oriģinālkompozīcijām Folk un pasaules mūzikas stilos tika izdots 2020. gada 11. janvārī, un 23. maijā to būs iespējams noklausīties arī Mežaparka Lielajā estrādē! 

Biļetes pieejamas visās SIA “Biļešu paradīze” kasēs un internetā.

Ieteikt