Nākotnes vīzijas | pirmā ideju ģenerēšanas darbnīca
Lūkojoties nākotnē: vai jums ir skaidrs redzējums par to, uz kurieni jūs virzāties? Vai jūs interesē, kā šo jautājumu risina sociokultūras centri visā Eiropā? Tad pievienojieties “Nākotnes vīzijām” – trīs tiešsaistes ideju ģenerēšanas procesa trajektorijām, lai kopīgi sagatavotos nākotnei. “Nākotnes vīzijas” ir daļa no FULCRUM, trīs gadu Erasmus+ projekta, kas paredzēts kultūras jomas darbiniekiem un brīvprātīgajiem sociokultūras nozarē.
Kāpēc?
Ar “Nākotnes vīzijām” mēs vēlamies kopīgi iztēloties iespējamos sociokultūras centru nākotnes plānus. Nākotnes vīzijas ir par laika veltīšanu un drošas telpas radīšanu, lai mācītos no tagadnes un veidotu diskusiju par ilgtspējīgāku nākotni, kā arī liktu pamatus darbības uzsākšanai.
Sociokultūras nozare Eiropā saskaras ar lieliem izaicinājumiem (piemēram, pieaugoša sociālā nevienlīdzība un klimata pārmaiņas), radot spiedienu arī uz kultūras darbiniekiem. Tai pašā laikā daudzi iedvesmojoši un inovatīvi centieni ir vērsti uz sociāli un ekoloģiski ilgtspējīgāku nākotni. Nepieciešamība apvienot spēkus un mācīties no citu pieredzes aizvien pieaug, taču mums individuāli dažkārt pietrūkst drosmes uzsākt.
Vairāk par FULCRUM projektu mājaslapā.
Vai tas ir priekš manis?
Šajās ideju ģenerēšanas darbnīcās var piedalīties ikviens brīvprātīgais vai darbinieks (socio-) kultūras centrā, kas ir FULCRUM tīklu dalībnieks: ENCC (Eiropa), ACC (Beļģija), SozioKultur (Vācija), IG Kultur (Austria), Dire Fare Baciare(Itālija), cult! (Beļģija), ACCE (Igaunija), ALCC (Latvija).
Darbnīcai aicināti pievienoties kultūras darbinieki no dažāda lieluma vai formāta centriem, kuri ir motivēti dalīties pieredzē par savu kultūras centru kontekstu, šķēršļiem un gūtajām atziņām. Mēs aicinām ikvienu atstāt savu artavu kopējā nākotnes vīzijā. Jūsu balsij ir jākļūst sadzirdētai. Pievienojieties tāds, kāds esat!
Kāpēc?
Ar Annas Marijas Rančakovskas (Anna Maria Ranczakowska, ENCC pētniece) un FULCRUM partneru palīdzību mēs centīsimies ieskicēt sociokultūras nozares nākotni. Šajā procesā izmantosim dizaina domāšanas metodes, lai no abstraktām iecerēm pārietu pie sasniedzamām un konkrētām idejām. Trajektorijas beigu posmā mēs kopīgi izveidosim aprises svarīgākajiem nākotnes izaicinājumiem un nākotnes potenciālam no cilvēciskā, ekoloģiskā, ekonomiskā un sociālā perspektīvas skatupunkta. Mūsu mērķis ir palīdzēt jums izstrādāt ilgtermiņa rīcības plānu un stratēģiju jūsu sociokultūras centram.
Kopā ar kolēģiem no visas Eiropas mēs izveidosim drošu tiešsaistes platformu, kurā būs iespējams dalīties, apvienoties, pārveidot savu nākotnes vīziju.
Piekļuve šīm ideju ģenerēšanas darbnīcām ir absolūti bez maksas, vienīgais sagaidāmais ieguldījums no jums ir veltīt nedaudz sava laika. Lai uzsāktu dalību ideju darbnīcās, nav nepieciešams nekāds sagatavošanās process.
Pirmā ideju ģenerēšanas darbnīca – Mūsu nākotnes kartēšana.
Pirmajā ideju ģenerēšanas darbnīcā, kas notiks otrdien, 5. martāno plkst. 10.00 līdz 13.00 pēc Viduseiropas laika (aprēķiniet savu laika zonu šeit), mēs pievērsīsimies kolektīvai kartēšanai. Šis būs mūsu sākumpunkts, pirmā no trim ideju ģenerēšanas darbnīcām.* Kas špbrīd notiek pasaulē ? Kā šie notikumi ietekmē mūs un mūsu organizācijas? Kā mēs varam uzņemties lielāku atbildību par nākotni? Kāda ir mūsu kultūras centru pieredžu līdzība vai atšķirība no citu centru pieredzēm ārpus mūsu reģioniem?
Esat ieinteresēts pievienoties šajā pirmajā ideju ģenerēšanas darbnīcā? Reģistrējies caur šo virtuālo formu līdz 26. februārim.
FORMA: https://www.cult.be/form/visions-for-the-future-brainstor
*Otrā un trešā ideju ģenerēšanas darbnīcas tiek plānotas 2025. gada sākumā un noslēgumā.
Kur?
Šīs darbnīcas norisināsies virtuālajā platformā. Tu saņemsi saiti ar ielūgumu savlaicīgi, pirms sanāksmes sākuma. Visas diskusijas norisināsies angļu valodā, lai veicinātu pieredzes apmaiņu starp kolēģiem no dažādām Eiropas valstīm.
Vairāk informācijas
Vēlaties uzzināt vairāk par FULCRUM aktivitātēm? Apmeklējiet tīmekļa vietni https://fulcrum-culture.eu/
Vai ir interese, bet svārstāties vai pievienoties? Jautājumi par ideju ģenerēšanas darbnīcām vai pieejamības prasībām? Sazinieties ar mums, rakstot uz kristine.sulzanoka@riga.lv lai uzzinātu vairāk.
N.B. Finansē Eiropas Savienība. Projektā paustie viedokļi un uzskati ir tikai un vienīgi autora(-u) viedokļi, un tie ne vienmēr atspoguļo Eiropas Savienības vai Beļģijas nacionālās aģentūras Epos viedokļus un uzskatus. Ne Eiropas Savienība, ne piešķīrējiestāde par tiem nevar uzņemties atbildību.